AÖL Kayıt


​AÖL Başvuru

Açıköğretim Lisesine Kimler Kayıt Yaptırabilir?

Aöl kayıt için yani mesleki açıköğretim lisesine kayıt yaptırmak isteyenler için herhangi bir yaş şartı aranmamaktadır. Açıköğretim lisesine kayıt yaptırmak isteyenlerin en az ilköğretim okulu veya ortaokul mezunu olmaları gerekmektedir. Açıköğretim lisesine Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı ortaöğretim seviyesindeki liselerden ayrılanlar da kayıt yaptırabilir.

Açıköğretim Lisesi Kayıt Yenileme İşlemleri

Açıköğretim lisesi öğrencilerinden, öğrencilik durumu aktif ya da dondurulmuş olan tüm öğrenciler kayıt yenilemek işlemlerini yapabilirler. Kayıt yenileme işlemini yapacak öğrencilerin, aöl kayıt yenileme işlemine gitmeden önce kayıt yenileme ücretini yatırmaları gerekmektedir. Kayıt yenileme ücretini yatırdıktan sonra, kayıt olunan okul müdürlüklerine gidilerek kayıt yenileme işlemi yapılabilir. Öğrenci, kayıt yenileme ücretinden muaf ise durumlarını belgelendirdikleri takdirde aöl kayıt yenileme ücretini ödemeyeceklerdir. Açıköğretim kayıt yenileme ücretini yatırdıktan sonra banka dekontunun kayıt yenileme işleminin yapıldığını okul müdürlüğüne kayıt yenileme işlemi sırasında teslim edilmesi gerekmektedir. Açıköğretim lisesi kaydı yapılıp ders seçme işlemi tamamlandıktan sonra açıköğretim lisesi ders kitapları kayıt olunan okul müdürlüğünden alınabilir.

AÖL Kayıt Tarihleri

Açıköğretim Lisesi yeni kayıt işlemleri 26 Ağustos 2013 - 27 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılmaktadır.

AÖL Başvuru Merkezleri

Açıköğretim Lisesine kayıt olmak için bulunduğunuz il ya da ilçedeki Halk Eğitim Merkezlerine ya da Mesleki Eğitim Merkezlerine başvurabilirsiniz.

AÖL Başvuru Ücreti

Açıköğretim Lisesine yeni aöl kayıt ücreti 2013 - 2014 Eğitim Öğretim Yılında 25 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücretin 20 TL'sinin Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası ya da Halk Bankası şubelerinden birine, 5 TL'sinin de kayır olunan Halk Eğitim Merkezi ya da Mesleki Eğitim Merkezi müdürlüklerine okul aile birliği makbuzu karşılığında ödeyebilirsiniz.


DMCA.com
 
Bu siteyi kullanan, ziyaret eden ve görüntüleyen kişi ve kurumlar "site kullanım şartları"nı kabul etmiş sayılırlar.