DGS İle Geçiş Yapılan Bölümler (E)


E-Ticaret Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

E-Ticaret bölümü mezunları DGS'de ekonomi ve finans, halkla ilişkiler, halkla ilişkiler ve reklâmcılık, halkla ilişkiler ve tanıtım, iletişim, iletişim bilimleri, işletme, işletme enformatiği, işletme-ekonomi, lojistik yönetimi, muhasebe ve finans yönetimi, muhasebe ve finansal yönetim, pazarlama, reklâm tasarımı ve iletişimi, reklâmcılık, reklâmcılık ve halkla ilişkiler, uluslararası işletme, uluslararası işletmecilik, uluslararası işletmecilik ve ticaret, uluslararası ticaret, uluslararası ticaret ve finans, uluslararası ticaret ve finansman, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve pazarlama bölümlerini tercih edebilir.

Ebelik Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Ebelik bölümü mezunları DGS'de ebelik, hemşirelik, hemşirelik ve sağlık hizmetleri bölümlerini tercih edebilir.

Eczane Hizmetleri Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Eczane hizmetleri bölümü mezunları DGS'de biyokimya, kimya, kimya mühendisliği, kimya mühendisliği ve uygulamalı kimya bölümlerini tercih edebilir.

Eczane Teknikerliği Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Eczane teknikerliği bölümü mezunları DGS'de biyokimya, kimya, kimya mühendisliği, kimya mühendisliği ve uygulamalı kimya bölümlerini tercih edebilir.

Eğitim Önlisans Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Eğitim bölümü mezunları DGS'de sınıf öğretmenliği bölümünü tercih edebilir.

Ekmekçilik Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Ekmekçilik bölümü mezunları DGS'de gıda mühendisliği, gıda teknolojisi bölümlerini tercih edebilir.

El Sanatları Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

El sanatları bölümü mezunları DGS'de el sanatları, geleneksel Türk el sanatları, geleneksel Türk sanatları, halı-kilim ve eski kumaş desenleri, tezhip bölümlerini tercih edebilir.

Elektrik / Elektrik İşleri Öğretmenliği Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Elektrik / elektrik işleri öğretmenliği bölümü mezunları DGS'de elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği, fizik, havacılık elektrik ve elektroniği, kontrol mühendisliği, kontrol ve otomasyon mühendisliği, meteoroloji mühendisliği, uçak elektrik-elektronik, uzay mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Elektrik enerjisi üretim, iletim ve dağıtımı bölümü mezunları DGS'de elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği, fizik, havacılık elektrik ve elektroniği, kontrol mühendisliği, kontrol ve otomasyon mühendisliği, meteoroloji mühendisliği, uçak elektrik-elektronik, uzay mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Elektrik-Elektronik Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Elektrik - elektronik bölümü mezunları DGS'de elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği, fizik, havacılık elektrik ve elektroniği, kontrol mühendisliği, kontrol ve otomasyon mühendisliği, meteoroloji mühendisliği, uçak elektrik-elektronik, uzay mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Elektrik-Elektronik Teknikerliği Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Elektrik - elektronik teknikerliği bölümü mezunları DGS'de elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği, fizik, havacılık elektrik ve elektroniği, kontrol mühendisliği, kontrol ve otomasyon mühendisliği, meteoroloji mühendisliği, uçak elektrik-elektronik, uzay mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Elektronik Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Elektronik bölümü mezunları DGS'de elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği, fizik, havacılık elektrik ve elektroniği, kontrol mühendisliği, kontrol ve otomasyon mühendisliği, meteoroloji mühendisliği, uçak elektrik-elektronik, uzay mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Elektronik Haberleşme Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Elektronik haberleşme bölümü mezunları DGS'de elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği, fizik, havacılık elektrik ve elektroniği, kontrol mühendisliği, kontrol ve otomasyon mühendisliği, meteoroloji mühendisliği, uçak elektrik-elektronik, uzay mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Elektronik Haberleşme Teknolojisi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Elektronik haberleşme teknolojisi bölümü mezunları DGS'de elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği, fizik, havacılık elektrik ve elektroniği, kontrol mühendisliği, kontrol ve otomasyon mühendisliği, meteoroloji mühendisliği, uçak elektrik-elektronik, uzay mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Elektronik Teknolojisi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Elektronik teknolojisi bölümü mezunları DGS'de elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği, fizik, havacılık elektrik ve elektroniği, kontrol mühendisliği, kontrol ve otomasyon mühendisliği, meteoroloji mühendisliği, uçak elektrik-elektronik, uzay mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Elektrikli Cihaz Teknolojisi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Elektrikli cihaz teknolojisi bölümü mezunları DGS'de elektrik - elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Elektromekanik Taşıyıcılar Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Elektromekanik taşıyıcılar bölümü mezunları DGS'de elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği, kontrol mühendisliği, kontrol ve otomasyon mühendisliği, makine mühendisliği, mekatronik mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Elektronörofizyoloji Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Elektronörofizyoloji bölümü mezunları DGS'de fizyoterapi ve rehabilitasyon, hemşirelik, hemşirelik ve sağlık hizmetleri bölümlerini tercih edebilir.

Nükleer Tıp Teknikleri Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Nükleer tıp teknikleri bölümü mezunları DGS'de fizyoterapi ve rehabilitasyon, hemşirelik, hemşirelik ve sağlık hizmetleri bölümlerini tercih edebilir.

Podoloji Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Podoloji bölümü mezunları DGS'de fizyoterapi ve rehabilitasyon, hemşirelik, hemşirelik ve sağlık hizmetleri bölümlerini tercih edebilir.

Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Emlak ve emlak yönetimi bölümü mezunları DGS'de gayrimenkul ve varlık değerleme, işletme, işletme bilgi yönetimi, işletme enformatiği, işletme - ekonomi bölümlerini tercih edebilir.

Emtia Borsası Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Emtia borsası bölümü mezunları DGS'de ekonomi, ekonomi ve finans, iktisat, işletme, işletme enformatiği, işletme-ekonomi, lojistik yönetimi, sermaye piyasası, sermaye piyasası denetim ve derecelendirme, uluslararası ticaret, uluslararası ticaret ve finans, uluslararası ticaret ve finansman, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve lojistik bölümlerini tercih edebilir.

Endüstri Bitkileri Yetiştirme ve Değerlendirme Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Endüstri bitkileri yetiştirme ve değerlendirme bölümü mezunları DGS'de bahçe bitkileri, bahçe bitkileri üretimi ve pazarlaması, gıda mühendisliği, gıda teknolojisi, tarla bitkileri bölümlerini tercih edebilir.

Endüstriyel Bitkiler Yetiştiriciliği Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Endüstriyel bitkiler yetiştiriciliği bölümü mezunları DGS'de bahçe bitkileri, bahçe bitkileri üretimi ve pazarlaması, gıda mühendisliği, gıda teknolojisi, tarla bitkileri bölümlerini tercih edebilir.

Endüstri Ürünleri Tasarımı Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Endüstri ürünleri tasarımı bölümü mezunları DGS'de endüstri tasarımı, endüstri ürünleri tasarımı, endüstriyel tasarım bölümlerini tercih edebilir.

Endüstriyel Elektronik Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Endüstriyel elektronik bölümü mezunları DGS'de elektrik - elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, fizik, kontrol mühendisliği,  kontrol ve otomasyon mühendisliği, uçak elektrik-elektronik, uzay mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Endüstriyel Kalıpçılık Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Endüstriyel kalıpçılık bölümü mezunları DGS'de imalat mühendisliği, makine mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Endüstriyel Otomasyon Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Endüstriyel otomasyon bölümü mezunları DGS'de elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği, havacılık elektrik ve elektroniği, imalat mühendisliği, kontrol mühendisliği, kontrol ve otomasyon mühendisliği, makine mühendisliği, mekatronik mühendisliği, meteoroloji mühendisliği, uçak elektrik - elektronik bölümlerini tercih edebilir.

Endüstriyel Cam ve Seramik Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Endüstriyel cam ve seramik bölümü mezunları DGS'de cam, malzeme bilimi ve mühendisliği, malzeme mühendisliği, seramik, seramik sanatları, seramik ve cam, seramik ve cam tasarımı bölümlerini tercih edebilir.

Endüstriyel Seramik Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Endüstriyel seramik bölümü mezunları DGS'de cam, malzeme bilimi ve mühendisliği, malzeme mühendisliği, seramik, seramik sanatları, seramik ve cam, seramik ve cam tasarımı bölümlerini tercih edebilir.

Endüstriyel Tasarım Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Endüstriyel tasarım bölümü mezunları DGS'de endüstri tasarımı, endüstri ürünleri tasarımı, endüstriyel tasarım bölümlerini tercih edebilir.

Endüstriyel Tavukçuluk Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Endüstriyel tavukçuluk bölümü mezunları DGS'de zootekni bölümünü tercih edebilir.

Endüstriyel Yönetim Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Endüstriyel yönetim bölümü mezunları DGS'de çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, işletme, işletme enformatiği, işletme-ekonomi, lojistik yönetimi bölümlerini tercih edebilir.

Enerji Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Enerji bölümü mezunları DGS'de enerji sistemleri mühendisliği, hidrojeoloji mühendisliği, maden mühendisliği, makine mühendisliği, mekatronik mühendisliği, nükleer enerji mühendisliği, petrol ve doğalgaz mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Enerji Tesisleri İşletmeciliği Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Enerji tesisleri işletmeciliği bölümü mezunları DGS'de ekonomi, ekonomi ve finans, iktisat, işletme, işletme bilgi yönetimi, işletme-ekonomi, lojistik yönetimi, pazarlama, ulaştırma ve lojistik, uluslararası işletme, uluslararası işletmecilik, uluslararası işletmecilik ve ticaret, uluslararası lojistik, uluslararası lojistik ve taşımacılık, uluslararası lojistik yönetimi, uluslararası ticaret, uluslararası ticaret ve finans, uluslararası ticaret ve finansman, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi bölümlerini tercih edebilir.

Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Engelli bakımı ve rehabilitasyon bölümü mezunları DGS'de beslenme ve diyetetik, engellilerde egzersiz ve spor eğitimi, fizyoterapi ve rehabilitasyon, hemşirelik, hemşirelik ve sağlık hizmetleri bölümlerini tercih edebilir.

Eser Koruma Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Eser koruma bölümü mezunları DGS'de çini, el sanatları, eski çini onarımları, geleneksel türk el sanatları, geleneksel türk sanatları, iç mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı, mimarlık bölümlerini tercih edebilir.

Et Endüstrisi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Et endüstrisi bölümü mezunları DGS'de beslenme ve diyetetik, gıda mühendisliği, gıda teknolojisi, kimya, zootekni bölümlerini tercih edebilir.

Et ve Ürünleri Teknolojisi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Et ve ürünleri teknolojisi bölümü mezunları DGS'de beslenme ve diyetetik, gıda mühendisliği, gıda teknolojisi, kimya, zootekni bölümlerini tercih edebilir.

Ev Cihazları Teknolojisi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Ev cihazları teknolojisi bölümü mezunları DGS'de elektrik - elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Ev Gereçleri Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Ev gereçleri bölümü mezunları DGS'de elektrik - elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Ev İdaresi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Ev idaresi bölümü mezunları DGS'de aile ve tüketici bilimleri bölümlerini tercih edebilir.

Ev ve Deney Hayvanları Yetiştiriciliği Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Ev ve deney hayvanları yetiştiriciliği bölümü mezunları DGS'de zootekni bölümünü tercih edebilir.

Evde Hasta Bakımı Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Evde hasta bakımı bölümü mezunları DGS'de gerontoloji, hemşirelik, hemşirelik ve sağlık hizmetleri bölümlerini tercih edebilir.


DMCA.com
 
Bu siteyi kullanan, ziyaret eden ve görüntüleyen kişi ve kurumlar "site kullanım şartları"nı kabul etmiş sayılırlar.