DGS İle Geçiş Yapılan Bölümler (H)


Haberleşme Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Haberleşme bölümü mezunları DGS'de bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, havacılık elektrik ve elektroniği, uçak elektrik-elektronik, uzay mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Haberleşme Teknolojisi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Haberleşme teknolojisi bölümü mezunları DGS'de bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, havacılık elektrik ve elektroniği, uçak elektrik-elektronik, uzay mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Halı ve Kilim Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Halı ve kilim bölümü mezunları DGS'de el sanatları, geleneksel türk el sanatları, geleneksel türk sanatları, halı - kilim ve eski kumaş desenleri, tezhip bölümlerini tercih edebilir.

Halıcılık Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Halıcılık bölümü mezunları DGS'de el sanatları, geleneksel türk el sanatları, geleneksel türk sanatları, halı - kilim ve eski kumaş desenleri, tezhip bölümlerini tercih edebilir.

Halıcılık ve Desinatörlüğü Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Halıcılık ve desinatörlüğü bölümü mezunları DGS'de el sanatları, geleneksel türk el sanatları, geleneksel türk sanatları, halı - kilim ve eski kumaş desenleri, tezhip bölümlerini tercih edebilir.

Halıcılık ve Kilimcilik Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Halıcılık ve kilimcilik bölümü mezunları DGS'de el sanatları, geleneksel türk el sanatları, geleneksel türk sanatları, halı - kilim ve eski kumaş desenleri, tezhip bölümlerini tercih edebilir.

Halkla İlişkiler Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Halkla ilişkiler bölümü mezunları DGS'de görsel iletişim tasarımı, halkla ilişkiler, halkla ilişkiler ve reklamcılık, halkla ilişkiler ve tanıtım, iletişim, iletişim bilimleri, iletişim sanatları, iletişim tasarımı, iletişim tasarımı ve yönetimi, ,iletişim ve tasarım, reklam tasarımı ve iletişimi, reklamcılık, reklamcılık ve halkla ilişkiler bölümlerini tercih edebilir.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümü mezunları DGS'de görsel iletişim tasarımı, halkla ilişkiler, halkla ilişkiler ve reklamcılık, halkla ilişkiler ve tanıtım, iletişim, iletişim bilimleri, iletişim sanatları, iletişim tasarımı, iletişim tasarımı ve yönetimi, ,iletişim ve tasarım, reklam tasarımı ve iletişimi, reklamcılık, reklamcılık ve halkla ilişkiler bölümlerini tercih edebilir.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü mezunları DGS'de görsel iletişim tasarımı, halkla ilişkiler, halkla ilişkiler ve reklamcılık, halkla ilişkiler ve tanıtım, iletişim, iletişim bilimleri, iletişim sanatları, iletişim tasarımı, iletişim tasarımı ve yönetimi, ,iletişim ve tasarım, reklam tasarımı ve iletişimi, reklamcılık, reklamcılık ve halkla ilişkiler bölümlerini tercih edebilir.

Harekat Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Harekat bölümü mezunları DGS'de lojistik yönetimi, ulaştırma ve lojistik, uluslararası lojistik, uluslararası lojistik ve taşımacılık, uluslararası lojistik yönetimi, uluslararası ticaret, uluslararası ticaret ve finans, uluslararası ticaret ve finansman, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi bölümlerini tercih edebilir.

Harita ve Kadastro Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Harita ve kadastro bölümü mezunları DGS'de çevre mühendisliği, geomatik mühendisliği, harita mühendisliği, jeodezi ve fotogrametri mühendisliği, jeoloji mühendisliği, orman mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Harita ve Maden Ölçme Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Harita ve maden ölçme bölümü mezunları DGS'de çevre mühendisliği, geomatik mühendisliği, harita mühendisliği, jeodezi ve fotogrametri mühendisliği, jeoloji mühendisliği, orman mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Hasat Sonrası Teknolojisi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Hasat sonrası teknolojisi bölümü mezunları DGS'de bahçe bitkileri, bahçe bitkileri üretimi ve pazarlaması, bitki koruma, gıda mühendisliği, gıda teknolojisi, tarım makineleri, tarla bitkileri, tarımsal biyoteknoloji bölümlerini tercih edebilir.

Hastane Yönetimi Ve Organizasyon Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Hastane yönetimi ve organizasyon bölümü mezunları DGS'de sağlık idaresi, sağlık kurumlan işletmeciliği, sağlık kurumlan yöneticiliği, sağlık yönetimi bölümlerini tercih edebilir.

Hava Lojistiği Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Hava lojistiği mezunları DGS'de havacılık işletmeciliği, lojistik yönetimi, sivil hava ulaştırma işletmeciliği, ulaştırma ve lojistik, uluslararası lojistik, uluslararası lojistik ve taşımacılık, uluslararası lojistik yönetimi,uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi bölümlerini tercih edebilir.

Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Havacılıkta yer hizmetleri yönetimi bölümü mezunları DGS'de havacılık işletmeciliği, sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümlerini tercih edebilir.

Hava Savunma Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Hava savunma bölümü mezunları DGS'de acil yardım ve afet yönetimi, sosyal hizmet bölümlerini tercih edebilir.

Hava Trafik Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Hava trafik bölümü mezunları DGS'de hava trafik kontrol, havacılık işletmeciliği, sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümlerini tercih edebilir.

Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı bölümü mezunları DGS'de veteriner, zootekni bölümlerini tercih edebilir.

Hayvansal Üretim Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Hayvansal üretim bölümü mezunları DGS'de zootekni bölümünü tercih edebilir.

Hazır Beton Teknolojisi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Hazır beton teknolojisi bölümü mezunları DGS'de inşaat mühendisliği bölümünü tercih edebilir.

Hazır Giyim Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Hazır giyim bölümü mezunları DGS'de moda giyim tasarımı, moda tasarımı, moda ve tekstil tasarımı, sahne dekorları ve kostümü, tekstil, tekstil mühendisliği, tekstil tasarım, tekstil tasarımı, tekstil ve moda tasarımı bölümlerini tercih edebilir.

Hazır Yemek ve Aşçılık Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Hazır yemek ve aşçılık bölümü mezunları DGS'de aile ve tüketici bilimleri, beslenme ve diyetetik, gastronomi, gastronomi ve mutfak sanatları, mutfak sanatları ve yönetimi bölümlerini tercih edebilir.

Hemşirelik Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Hemşirelik bölümü mezunları DGS'de ebelik, fizyoterapi ve rehabilitasyon, gerontoloji, hemşirelik, hemşirelik ve sağlık hizmetleri bölümlerini tercih edebilir.

Hidroelektrik Santralleri Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Hidroelektrik santralleri bölümü mezunları DGS'de elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Hidroterapi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Hidroterapi bölümü mezunları DGS'de fizyoterapi ve rehabilitasyon, hemşirelik,hemşirelik ve sağlık hizmetleri bölümlerini tercih edebilir.

Host ve Hosteslik (Otobüs) Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Host ve hosteslik (otobüs) bölümü mezunları DGS'de seyahat işletmeciliği, seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği bölümlerini tercih edebilir.


DMCA.com
 
Bu siteyi kullanan, ziyaret eden ve görüntüleyen kişi ve kurumlar "site kullanım şartları"nı kabul etmiş sayılırlar.