DGS İle Geçiş Yapılan Bölümler (M)


Maden Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Maden bölümü mezunları DGS'de cevher hazırlama mühendisliği, jeoloji mühendisliği, maden mühendisliği, metalürji ve malzeme mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Maden Teknolojisi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Maden teknolojisi bölümü mezunları DGS'de cevher hazırlama mühendisliği, jeoloji mühendisliği, maden mühendisliği, metalürji ve malzeme mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Mahalli İdareler Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Mahalli idareler bölümü mezunları DGS'de kamu yönetimi, siyaset bilimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümlerini tercih edebilir.

Mağaza İşletmeciliği Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Mağaza işletmeciliği bölümü mezunları DGS'de iletişim, iletişim bilimleri, işletme, işletme enformatiği, işletme-ekonomi, lojistik yönetimi, pazarlama, uluslararası işletme, uluslararası işletmecilik, uluslararası işletmecilik ve ticaret, uluslararası ticaret, uluslararası ticaret ve finans, uluslararası ticaret ve finansman, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve lojistik bölümlerini tercih edebilir.

Makine Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Makine bölümü mezunları DGS'de endüstri mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği, gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği, gemi makineleri işletme mühendisliği, gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği, imalat mühendisliği, makine mühendisliği, makine ve imalat mühendisliği, malzeme bilimi ve mühendisliği, malzeme mühendisliği, metalürji ve malzeme mühendisliği, otomotiv mühendisliği, tarım makineleri bölümlerini tercih edebilir.

Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Makine yağları ve yağlama teknolojisi bölümü mezunları DGS'de endüstri mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği, gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği, gemi makineleri işletme mühendisliği, gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği, imalat mühendisliği, makine mühendisliği, makine ve imalat mühendisliği, malzeme bilimi ve mühendisliği, malzeme mühendisliği, metalürji ve malzeme mühendisliği, otomotiv mühendisliği, tarım makineleri bölümlerini tercih edebilir.

Makine, Resim ve Konstrüksiyon Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Makine, resim ve konstrüksiyon bölümü mezunları DGS'de endüstri mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği, gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği, gemi makineleri işletme mühendisliği, gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği, imalat mühendisliği, makine mühendisliği, makine ve imalat mühendisliği, malzeme bilimi ve mühendisliği, malzeme mühendisliği, metalürji ve malzeme mühendisliği, otomotiv mühendisliği, tarım makineleri bölümlerini tercih edebilir.

Maliye / Maliye - Meslek Y.O. - Gümrük İşletme Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Maliye / maliye - meslek y.o. - gümrük işletme bölümü mezunları DGS'de bankacılık, bankacılık ve finans, bankacılık ve finansman, bankacılık ve sigortacılık, ekonomi, gümrük işletme, iktisat, kamu yönetimi, maliye, sermaye piyasası, sermaye piyasası denetim ve derecelendirme, sigortacılık, sigortacılık ve risk yönetimi, siyaset bilimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, uluslararası finans, uluslararası finans ve bankacılık, uluslararası işletme, uluslararası işletmecilik, uluslararası işletmecilik ve ticaret, uluslararası ticaret, uluslararası ticaret ve finans, uluslararası ticaret ve finansman, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve lojistik bölümlerini tercih edebilir.

Mantarcılık Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Mantarcılık bölümü mezunları DGS'de bahçe bitkileri, bahçe bitkileri üretimi ve pazarlaması, beslenme ve diyetetik, bitki koruma, gıda mühendisliği, gıda teknolojisi, tarla bitkileri bölümlerini tercih edebilir.

Marina İşletme Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Marina işletme bölümü mezunları DGS'de deniz işletmeciliği ve yönetimi, deniz ulaştırma işletme mühendisliği, denizcilik işletmeleri yönetimi, işletme, güverte, lojistik yönetimi bölümlerini tercih edebilir.

Marka İletişimi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Marka iletişimi bölümü mezunları DGS'de görsel iletişim, görsel iletişim tasarımı, görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı, grafik, grafik sanatları, grafik tasarım, grafik tasarımı, halkla ilişkiler, halkla ilişkiler ve reklamcılık, halkla ilişkiler ve tanıtım, iletişim, iletişim bilimleri, iletişim sanatları, iletişim tasarımı, iletişim tasarımı ve yönetimi, iletişim ve tasarım, medya ve iletişim, medya ve iletişim sistemleri, reklam tasarımı ve iletişimi, reklamcılık, reklamcılık ve halkla ilişkiler, yeni medya bölümlerini tercih edebilir.

Masaüstü Yayıncılık Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Masaüstü yayıncılık bölümü mezunları DGS'de basın ve yayın, fotoğraf ve video, gazetecilik, görsel iletişim, görsel iletişim tasarımı, görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı, grafik, grafik sanatlar ve grafik tasarımı, grafik sanatları, grafik tasarım, grafik tasarımı, halkla ilişkiler ve reklamcılık, iletişim, iletişim bilimleri, iletişim sanatları, iletişim tasarımı, iletişim tasarımı ve yönetimi, iletişim ve tasarım, işletme enformatiği, medya ve iletişim, medya ve iletişim sistemleri, reklam tasarımı ve iletişimi, reklamcılık, reklamcılık ve halkla ilişkiler, televizyon haberciliği ve programcılığı, yeni medya, yönetim bilişim sistemleri bölümlerini tercih edebilir.

Matbaacılık Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Matbaacılık bölümü mezunları DGS'de basın ve yayın, fotoğraf, fotoğraf ve video, gazetecilik, görsel iletişim, görsel iletişim tasarımı, görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı, grafik, grafik sanatlar ve grafik tasarımı,  grafik sanatları, grafik tasarım, grafik tasarımı, halkla ilişkiler ve reklamcılık, iletişim, iletişim bilimleri, iletişim sanatları, iletişim tasarımı, iletişim tasarımı ve yönetimi, iletişim ve tasarım, reklam tasarımı ve iletişimi, reklamcılık, reklamcılık ve halkla ilişkiler bölümlerini tercih edebilir.

Matbaacılık ve Baskı Teknikleri Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Matbaacılık ve baskı teknikleri bölümü mezunları DGS'de basın ve yayın, fotoğraf, fotoğraf ve video, gazetecilik, görsel iletişim, görsel iletişim tasarımı, görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı, grafik, grafik sanatlar ve grafik tasarımı,  grafik sanatları, grafik tasarım, grafik tasarımı, halkla ilişkiler ve reklamcılık, iletişim, iletişim bilimleri, iletişim sanatları, iletişim tasarımı, iletişim tasarımı ve yönetimi, iletişim ve tasarım, reklam tasarımı ve iletişimi, reklamcılık, reklamcılık ve halkla ilişkiler bölümlerini tercih edebilir.

Medikal Bakım Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Medikal bakım bölümü mezunları DGS'de hemşirelik, hemşirelik ve sağlık hizmetleri bölümlerini tercih edebilir.

Medya ve İletişim Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Medya ve iletişim bölümü mezunları DGS'de basın ve yayın, film tasarımı, fotoğraf ve video, gazetecilik, görsel iletişim, görsel iletişim tasarımı, görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı, iletişim, iletişim bilimleri, iletişim sanatları, iletişim tasarımı, iletişim tasarımı ve yönetimi, iletişim ve tasarım, medya ve iletişim, medya ve iletişim sistemleri, radyo ve televizyon, radyo. televizyon ve sinema, sinema ve televizyon, televizyon haberciliği ve programcılığı, yeni medya bölümlerini tercih edebilir.

Mekatronik Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Mekatronik bölümü mezunları DGS'de elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, imalat mühendisliği, kontrol mühendisliği, kontrol ve otomasyon mühendisliği, makine mühendisliği, mekatronik mühendisliği, uzay mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Menkul kıymetler ve sermaye piyasası bölümü mezunları DGS'de aktüerya, aktüerya bilimleri, bankacılık, bankacılık ve finans, bankacılık ve finansman, bankacılık ve sigortacılık, ekonometri, ekonomi, ekonomi ve finans, iktisat, işletme, işletme enformatiği, işletme-ekonomi, lojistik yönetimi, muhasebe, muhasebe bilgi sistemleri, muhasebe ve finans yönetimi, muhasebe ve finansal yönetim, sermaye piyasası, sermaye piyasası denetim ve derecelendirme, sigortacılık, sigortacılık ve risk yönetimi, uluslararası finans, uluslararası finans ve bankacılık, uluslararası ticaret ve finans, uluslararası ticaret ve finansman bölümlerini tercih edebilir.

Mermer Teknolojisi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Mermer teknolojisi bölümü mezunları DGS'de iç mimarlık, jeoloji mühendisliği, maden mühendisliği, mimarlık bölümlerini tercih edebilir.

Mermercilik Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Mermercilik bölümü mezunları DGS'de iç mimarlık, jeoloji mühendisliği, maden mühendisliği, mimarlık bölümlerini tercih edebilir.

Metal İşleri Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Metal işleri bölümü mezunları DGS'de cevher hazırlama mühendisliği, kimya mühendisliği, kimya mühendisliği ve uygulamalı kimya, malzeme bilimi ve mühendisliği, malzeme mühendisliği, metalürji ve malzeme mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Metalografi ve Malzeme Muayenesi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Metalografi ve malzeme muayenesi bölümü mezunları DGS'de cevher hazırlama mühendisliği, kimya mühendisliği, kimya mühendisliği ve uygulamalı kimya, malzeme bilimi ve mühendisliği, malzeme mühendisliği, metalürji ve malzeme mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Metalürji Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Metalürji bölümü mezunları DGS'de cevher hazırlama mühendisliği, kimya mühendisliği, kimya mühendisliği ve uygulamalı kimya, malzeme bilimi ve mühendisliği, malzeme mühendisliği, metalürji ve malzeme mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Metalurji Malzeme Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Metalurji malzeme bölümü mezunları DGS'de cevher hazırlama mühendisliği, kimya mühendisliği, kimya mühendisliği ve uygulamalı kimya, malzeme bilimi ve mühendisliği, malzeme mühendisliği, metalürji ve malzeme mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Meyve - Sebze İşleme Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Meyve -sebze işleme bölümü mezunları DGS'de bahçe bitkileri, bahçe bitkileri üretimi ve pazarlaması, bitki koruma, gıda mühendisliği, gıda teknolojisi, tarla bitkileri bölümlerini tercih edebilir.

Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Meyve ve sebze işleme teknolojisi bölümü mezunları DGS'de bahçe bitkileri, bahçe bitkileri üretimi ve pazarlaması, bitki koruma, gıda mühendisliği, gıda teknolojisi, tarla bitkileri bölümlerini tercih edebilir.

Mimari Dekoratif Sanatlar Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Mimari dekoratif sanatlar bölümü mezunları DGS'de geleneksel Türk el sanatları, geleneksel Türk sanatları, grafik, iç mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı, mimarlık, seramik, tezhip, çini, el sanatları, eski çini onarımları, fotoğraf bölümlerini tercih edebilir.

Mimari Restorasyon Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Mimari restorasyon bölümü mezunları DGS'de çini, el sanatları, eski çini onarımları, geleneksel Türk el sanatları, geleneksel Türk sanatları, iç mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı, mimarlık, tezhip bölümlerini tercih edebilir.

Mimarlık Teknolojisi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Mimarlık teknolojisi bölümü mezunları DGS'de mimarlık bölümünü tercih edebilir.

Mobilya ve Dekorasyon Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Mobilya ve dekorasyon bölümü mezunları DGS'de ağaç işleri endüstri mühendisliği, endüstri tasarımı, endüstri ürünleri tasarımı, endüstriyel tasarım, iç mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı, imalat mühendisliği, orman endüstrisi mühendisliği, orman mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Moda - Konfeksiyon Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Moda - konfeksiyon bölümü mezunları DGS'de moda giyim tasarımı, moda tasarımı, moda ve tekstil tasarımı, sahne dekorları ve kostümü, tekstil, tekstil mühendisliği, tekstil tasarım, tekstil tasarımı, tekstil ve moda tasarımı bölümlerini tercih edebilir.

Moda Tasarımı Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Moda tasarımı bölümü mezunları DGS'de moda giyim tasarımı, moda tasarımı, moda ve tekstil tasarımı, sahne dekorları ve kostümü, tekstil, tekstil mühendisliği, tekstil tasarım, tekstil tasarımı, tekstil ve moda tasarımı bölümlerini tercih edebilir.

Moda ve Tekstil Tasarımı Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Moda ve tekstil tasarımı bölümü mezunları DGS'de moda giyim tasarımı, moda tasarımı, moda ve tekstil tasarımı, sahne dekorları ve kostümü, tekstil, tekstil mühendisliği, tekstil tasarım, tekstil tasarımı, tekstil ve moda tasarımı bölümlerini tercih edebilir.

Motor Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Motor bölümü mezunları DGS'de gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği, gemi makineleri işletme mühendisliği, gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği, makine mühendisliği, otomotiv mühendisliği, uçak gövde – motor, uçak gövde - motor bakım bölümlerini tercih edebilir.

Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Muhabere ve elektronik bilgi sistemleri bölümü mezunları DGS'de elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, fizik, havacılık elektrik ve elektroniği, kontrol mühendisliği, kontrol ve otomasyon mühendisliği, meteoroloji mühendisliği, uçak elektrik-elektronik bölümlerini tercih edebilir.

Muhasebe Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Muhasebe bölümü mezunları DGS'de çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonomi, iktisat, işletme, işletme bilgi yönetimi, işletme enformatiği, işletme-ekonomi, lojistik yönetimi, maliye, muhasebe, muhasebe bilgi sistemleri, muhasebe ve finans yönetimi, muhasebe ve finansal yönetim, uluslararası finans, uluslararası finans ve bankacılık, uluslararası işletme, uluslararası işletmecilik, uluslararası işletmecilik ve ticaret, uluslararası ticaret, uluslararası ticaret ve finans, uluslararası ticaret ve finansman, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve lojistik bölümlerini tercih edebilir.

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Muhasebe ve vergi uygulamaları bölümü mezunları DGS'de çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonomi, iktisat, işletme, işletme bilgi yönetimi, işletme enformatiği, işletme-ekonomi, lojistik yönetimi, maliye, muhasebe, muhasebe bilgi sistemleri, muhasebe ve finans yönetimi, muhasebe ve finansal yönetim, uluslararası finans, uluslararası finans ve bankacılık, uluslararası işletme, uluslararası işletmecilik, uluslararası işletmecilik ve ticaret, uluslararası ticaret, uluslararası ticaret ve finans, uluslararası ticaret ve finansman, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve lojistik bölümlerini tercih edebilir.

Mutfak Yönetimi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Mutfak yönetimi bölümü mezunları DGS'de aile ve tüketici bilimleri, beslenme ve diyetetik, gastronomi, gastronomi ve mutfak sanatları, mutfak sanatları ve yönetimi bölümlerini tercih edebilir.

Mühimmat ve Mühimmat Tahrip Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Mühimmat ve mühimmat tahrip bölümü mezunları DGS'de acil yardım ve afet yönetimi, sosyal hizmet bölümlerini tercih edebilir.

Müzik Aletleri Yapım ve Onarım Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Müzik aletleri yapım ve onarım bölümü mezunları DGS'de çalgı yapım, yaylı çalgılar yapımı bölümlerini tercih edebilir.

 


DMCA.com
 
Bu siteyi kullanan, ziyaret eden ve görüntüleyen kişi ve kurumlar "site kullanım şartları"nı kabul etmiş sayılırlar.