DGS İle Geçiş Yapılan Bölümler (T)


Tahıl Çiftliği Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tahıl çiftliği bölümü mezunları DGS'de bitki koruma, tarla bitkileri bölümlerini tercih edebilir.

Tahribatsız Muayene Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tahribatsız muayene bölümü mezunları DGS'de malzeme bilimi ve mühendisliği, malzeme mühendisliği, metalürji ve malzeme mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Takı Tasarımı ve Süs Taşları İşlemeciliği Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Takı tasarımı ve süs taşları işlemeciliği bölümü mezunları DGS'de aksesuar tasarımı, takı tasarımı, takı teknolojisi ve tasarımı bölümlerini tercih edebilir.

Takı ve El Sanatları Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Takı ve El Sanatları bölümü mezunları DGS'de aksesuar tasarımı, takı tasarımı, takı teknolojisi ve tasarımı bölümlerini tercih edebilir.

Tapu ve Kadastro / Tapu Kadastro Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tapu ve kadastro / tapu kadastro bölümü mezunları DGS'de kamu yönetimi bölümlerini tercih edebilir.

Tarım Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tarım bölümü mezunları DGS'de bahçe bitkileri, bahçe bitkileri üretimi ve pazarlaması, biyosistem mühendisliği, bitki koruma, tarım makineleri, tarımsal yapılar ve sulama, tarla bitkileri, toprak bilimi ve bitki besleme bölümlerini tercih edebilir.

Tarım Alet ve Makineleri Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tarım alet ve makineleri bölümü mezunları DGS'de biyosistem mühendisliği, tarım makineleri, tarımsal yapılar ve sulama bölümlerini tercih edebilir.

Tarım Makineleri Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tarım makineleri bölümü mezunları DGS'de biyosistem mühendisliği, tarım makineleri, tarımsal yapılar ve sulama bölümlerini tercih edebilir.

Tarım İşletmeciliği ve Pazarlama Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tarım işletmeciliği ve pazarlama bölümü mezunları DGS'de işletme, işletme-ekonomi, lojistik yönetimi, pazarlama, tarım ekonomisi, tarım işletmeciliği bölümlerini tercih edebilir.

Tarım Ürünlerinin Muhafazası ve Depolanması Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tarım ürünlerinin muhafazası ve depolanması bölümü mezunları DGS'de bahçe bitkileri, bahçe bitkileri üretimi ve pazarlaması, bitki koruma, tarla bitkileri bölümlerini tercih edebilir.

Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tarım ürünler muhafaza ve depolama teknolojisi bölümü mezunları DGS'de bahçe bitkileri, bahçe bitkileri üretimi ve pazarlaması, bitki koruma, tarla bitkileri bölümlerini tercih edebilir.

Tarımsal Kooperatifçilik Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tarımsal kooperatifçilik bölümü mezunları DGS'de işletme, işletme-ekonomi, lojistik yönetimi, tarım ekonomisi, tarım işletmeciliği bölümlerini tercih edebilir.

Tarımsal İşletmecilik Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tarımsal işletmecilik bölümü mezunları DGS'de işletme, işletme-ekonomi, lojistik yönetimi, tarım ekonomisi, tarım işletmeciliği bölümlerini tercih edebilir.

Tarımsal Laboratuvar Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tarımsal laboratuvar bölümü mezunları DGS'de bitki koruma, gıda mühendisliği, gıda teknolojisi, toprak bilimi ve bitki besleme bölümlerini tercih edebilir.

Tarımsal Pazarlama Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tarımsal pazarlama bölümü mezunları DGS'de ekonomi ve finans, işletme, işletme-ekonomi, lojistik yönetimi, muhasebe ve finans yönetimi, muhasebe ve finansal yönetim, pazarlama, tarım ekonomisi, tarım işletmeciliği, uluslararası işletme, uluslararası işletmecilik, uluslararası işletmecilik ve ticaret, uluslararası ticaret, uluslararası ticaret ve finans, uluslararası ticaret ve finansman, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve pazarlama bölümlerini tercih edebilir.

Tarımsal Sulama Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tarımsal sulama bölümü mezunları DGS'de biyosistem mühendisliği, tarımsal yapılar ve sulama bölümlerini tercih edebilir.

Tarımsal Sulama Yönetimi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tarımsal sulama yönetimi bölümü mezunları DGS'de biyosistem mühendisliği, tarımsal yapılar ve sulama bölümlerini tercih edebilir.

Tarla Bitkileri Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tarla bitkileri bölümü mezunları DGS'de bahçe bitkileri, bahçe bitkileri üretimi ve pazarlaması, bitki koruma, tarla bitkileri, toprak bilimi ve bitki besleme bölümlerini tercih edebilir.

Tasarım ve Basım - Yayımcılık Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tasarım ve basım - yayımcılık bölümü mezunları DGS'de basın ve yayın, fotoğraf, fotoğraf ve video, gazetecilik, görsel iletişim, görsel iletişim tasarımı, görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı, grafik, grafik sanatlar ve grafik tasarımı, grafik sanatları, grafik tasarım, grafik tasarımı, halkla ilişkiler ve reklamcılık, iletişim, iletişim bilimleri, iletişim sanatları, iletişim tasarımı, iletişim tasarımı ve yönetimi, iletişim ve tasarım, reklam tasarımı ve iletişimi, reklamcılık,reklamcılık ve halkla ilişkiler, yeni medya bölümlerini tercih edebilir.

Taş İşlemeciliği Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Taş işlemeciliği bölümü mezunları DGS'de jeoloji mühendisliği, maden mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Taş ve Metal İşlemeciliği Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Taş ve metal işlemeciliği bölümü mezunları DGS'de aksesuar tasarımı, takı tasarımı, takı teknolojisi ve tasarımı bölümlerini tercih edebilir.

Tavukçuluk Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tavukçuluk bölümü mezunları DGS'de zootekni bölümünü tercih edebilir.

Teknik Seramik Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Teknik seramik bölümü mezunları DGS'de cam, malzeme bilimi ve mühendisliği, malzeme mühendisliği, seramik, seramik sanatları, seramik ve cam, seramik ve cam tasarımı bölümlerini tercih edebilir. 

Tekstil Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tekstil bölümü mezunları DGS'de moda giyim tasarımı, moda tasarımı, moda ve tekstil tasarımı, sahne dekorları ve kostümü, tekstil, tekstil mühendisliği, tekstil tasarım, tekstil tasarımı, tekstil ve moda tasarımı bölümlerini tercih edebilir.

Tekstil Baskı Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tekstil baskı bölümü mezunları DGS'de moda giyim tasarımı, moda tasarımı, moda ve tekstil tasarımı, sahne dekorları ve kostümü, tekstil, tekstil mühendisliği, tekstil tasarım, tekstil tasarımı, tekstil ve moda tasarımı bölümlerini tercih edebilir.

Tekstil Dokuma Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tekstil dokuma bölümü mezunları DGS'de moda giyim tasarımı, moda tasarımı, moda ve tekstil tasarımı, sahne dekorları ve kostümü, tekstil, tekstil mühendisliği, tekstil tasarım, tekstil tasarımı, tekstil ve moda tasarımı bölümlerini tercih edebilir.

Tekstil İplikçilik Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tekstil iplikçilik bölümü mezunları DGS'de moda giyim tasarımı, moda tasarımı, moda ve tekstil tasarımı, sahne dekorları ve kostümü, tekstil, tekstil mühendisliği, tekstil tasarım, tekstil tasarımı, tekstil ve moda tasarımı bölümlerini tercih edebilir.

Tekstil Teknolojisi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tekstil teknolojisi bölümü mezunları DGS'de moda giyim tasarımı, moda tasarımı, moda ve tekstil tasarımı, sahne dekorları ve kostümü, tekstil, tekstil mühendisliği, tekstil tasarım, tekstil tasarımı, tekstil ve moda tasarımı bölümlerini tercih edebilir.

Telekomünikasyon Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Telekomünikasyon bölümü mezunları DGS'de bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, havacılık elektrik ve elektroniği, uçak elektrik-elektronik, uzay mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Televizyon Yapım ve Yönetimi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Televizyon yapım ve yönetimi bölümü mezunları DGS'de basın ve yayın, film tasarımı, fotoğraf ve video, gazetecilik, görsel iletişim, görsel iletişim tasarımı, görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı, iletişim, iletişim bilimleri, iletişim sanatları, iletişim tasarımı, iletişim tasarımı ve yönetimi, iletişim ve tasarım, medya ve iletişim, medya ve iletişim sistemleri, radyo ve televizyon, radyo televizyon ve sinema, sinema ve televizyon, televizyon haberciliği ve programcılığı, yeni medya bölümlerini tercih edebilir.

Televizyon ve Radyo Programcılığı Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Televizyon ve radyo programcılığı bölümü mezunları DGS'de basın ve yayın, film tasarımı, fotoğraf ve video, gazetecilik, görsel iletişim, görsel iletişim tasarımı, görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı, iletişim, iletişim bilimleri, iletişim sanatları, iletişim tasarımı, iletişim tasarımı ve yönetimi, iletişim ve tasarım, medya ve iletişim, medya ve iletişim sistemleri, radyo ve televizyon, radyo televizyon ve sinema, sinema ve televizyon, televizyon haberciliği ve programcılığı, yeni medya bölümlerini tercih edebilir.

Termik Motorlar ve Otomobil Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Termik motorlar ve otomobil bölümü mezunları DGS'de makine mühendisliği, otomotiv mühendisliği, uçak gövde – motor, uçak gövde - motor bakım bölümlerini tercih edebilir.

Termik Santral Makineleri Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Termik santral makineleri bölümü mezunları DGS'de gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği, gemi makineleri işletme mühendisliği, makine mühendisliği, malzeme bilimi ve mühendisliği, malzeme mühendisliği, metalürji ve malzeme mühendisliği, otomotiv mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Termik Santrallerde Enerji Üretimi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Termik santrallerde enerji üretimi bölümü mezunları DGS'de elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği, kontrol mühendisliği, kontrol ve otomasyon mühendisliği, nükleer enerji mühendisliği bölümlerini tercih edebilir.

Tesisat Teknolojisi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tesisat teknolojisi bölümü mezunları DGS'de makine mühendisliği bölümünü tercih edebilir.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümü mezunları DGS'de işletme, sağlık idaresi, sağlık kurumlan işletmeciliği, sağlık kurumlan yöneticiliği, sağlık yönetimi bölümlerini tercih edebilir.

Tıbbi İstatistik ve Bilgisayar Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tıbbi istatistik ve bilgisayar bölümü mezunları DGS'de işletme, sağlık idaresi, sağlık kurumlan işletmeciliği, sağlık kurumlan yöneticiliği, sağlık yönetimi bölümlerini tercih edebilir.

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tıbbi görüntüleme teknikleri bölümü mezunları DGS'de hemşirelik, hemşirelik ve sağlık hizmetleri bölümlerini tercih edebilir.

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tıbbi ve aromatik bitkiler bölümü mezunları DGS'de bahçe bitkileri, bahçe bitkileri üretimi ve pazarlaması, bitki koruma, kimya, tarla bitkileri bölümlerini tercih edebilir.

Tıbbi Laboratuvar Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tıbbi laboratuvar bölümü mezunları DGS'de biyoloji, hemşirelik, hemşirelik ve sağlık hizmetleri bölümlerini tercih edebilir.

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tıbbi laboratuvar teknikleri bölümü mezunları DGS'de biyoloji, hemşirelik, hemşirelik ve sağlık hizmetleri bölümlerini tercih edebilir.

Tıbbi Mümessillik ve Pazarlama Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tıbbi mümessillik ve pazarlama bölümü mezunları DGS'de halkla ilişkiler, halkla ilişkiler ve tanıtım, halkla ilişkiler ve reklamcılık, pazarlama, uluslararası ticaret, uluslararası ticaret ve finans, uluslararası ticaret ve finansman, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve pazarlama bölümlerini tercih edebilir.

Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tıbbi tanıtım ve pazarlama bölümü mezunları DGS'de halkla ilişkiler, halkla ilişkiler ve tanıtım, halkla ilişkiler ve reklamcılık, pazarlama, uluslararası ticaret, uluslararası ticaret ve finans, uluslararası ticaret ve finansman, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve pazarlama bölümlerini tercih edebilir.

Ticaret ve Yönetim Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Ticaret ve yönetim bölümü mezunları DGS'de bankacılık, bankacılık ve finans, bankacılık ve finansman, bankacılık ve sigortacılık, ekonomi ve finans, işletme, işletme bilgi yönetimi, işletme enformatiği, işletme-ekonomi, lojistik yönetimi, muhasebe ve finans yönetimi, muhasebe ve finansal yönetim, pazarlama, sermaye piyasası, sermaye piyasası denetim ve derecelendirme, sigortacılık, sigortacılık ve risk yönetimi, uluslararası finans, uluslararası finans ve bankacılık, uluslararası işletme, uluslararası işletmecilik, uluslararası işletmecilik ve ticaret, uluslararası ticaret, uluslararası ticaret ve finans, uluslararası ticaret ve finansman, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve pazarlama bölümlerini tercih edebilir.

Tohumculuk Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tohumculuk bölümü mezunları DGS'de bahçe bitkileri, bahçe bitkileri üretimi ve pazarlaması, bitki koruma, tarla bitkileri, tarımsal biyoteknoloji bölümlerini tercih edebilir.

Toplum Sağlığı Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Toplum sağlığı bölümü mezunları DGS'de hemşirelik, hemşirelik ve sağlık hizmetleri bölümlerini tercih edebilir.

Turizm Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Turizm bölümü mezunları DGS'de işletme, işletme enformatiği, işletme-ekonomi, konaklama işletmeciliği, konaklama ve turizm işletmeciliği, otel yöneticiliği, turizm işletmeciliği, turizm işletmeciliği ve otelcilik, turizm ve otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik bölümlerini tercih edebilir.

Turizm İşletmeciliği Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Turizm işletmeciliği bölümü mezunları DGS'de işletme, işletme enformatiği, işletme-ekonomi, konaklama işletmeciliği, konaklama ve turizm işletmeciliği, otel yöneticiliği, turizm işletmeciliği, turizm işletmeciliği ve otelcilik, turizm ve otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik bölümlerini tercih edebilir.

Turizm ve Otel İşletmeciliği Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Turizm ve otel işletmeciliği bölümü mezunları DGS'de işletme, işletme enformatiği, işletme-ekonomi, konaklama işletmeciliği, konaklama ve turizm işletmeciliği, otel yöneticiliği, turizm işletmeciliği, turizm işletmeciliği ve otelcilik, turizm ve otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik bölümlerini tercih edebilir.

Turizm ve Otelcilik Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Turizm ve otelcilik bölümü mezunları DGS'de işletme, işletme enformatiği, işletme-ekonomi, konaklama işletmeciliği, konaklama ve turizm işletmeciliği, otel yöneticiliği, turizm işletmeciliği, turizm işletmeciliği ve otelcilik, turizm ve otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik bölümlerini tercih edebilir.

Turizm, Konaklama ve Otel İşletmeciliği Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Turizm, konaklama ve otel işletmeciliği bölümü mezunları DGS'de işletme, işletme enformatiği, işletme-ekonomi, konaklama işletmeciliği, konaklama ve turizm işletmeciliği, otel yöneticiliği, turizm işletmeciliği, turizm işletmeciliği ve otelcilik, turizm ve otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik bölümlerini tercih edebilir.

Turizm Yönetimi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Turizm yönetimi bölümü mezunları DGS'de işletme, işletme enformatiği, işletme-ekonomi, konaklama işletmeciliği, konaklama ve turizm işletmeciliği, otel yöneticiliği, turizm işletmeciliği, turizm işletmeciliği ve otelcilik, turizm ve otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik bölümlerini tercih edebilir.

Turizm ve Konaklama İşletmeciliği Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Turizm ve konaklama işletmeciliği bölümü mezunları DGS'de işletme, işletme enformatiği, işletme-ekonomi, konaklama işletmeciliği, konaklama ve turizm işletmeciliği, otel yöneticiliği, turizm işletmeciliği, turizm işletmeciliği ve otelcilik, turizm ve otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik bölümlerini tercih edebilir.

Turizm Animasyonu Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Turizm animasyonu bölümü mezunları DGS'de drama ve oyunculuk, oyunculuk, tiyatro, tiyatro (oyunculuk) bölümlerini tercih edebilir.

Turizm ve Seyahat Hizmetleri Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Turizm ve seyahat hizmetleri bölümü mezunları DGS'de işletme, işletme enformatiği, işletme-ekonomi, lojistik yönetimi, seyahat işletmeciliği, seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği bölümlerini tercih edebilir.

Turizm ve Seyahat İşletmeciliği Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Turizm ve seyahat işletmeciliği bölümü mezunları DGS'de işletme, işletme enformatiği, işletme-ekonomi, lojistik yönetimi, seyahat işletmeciliği, seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği bölümlerini tercih edebilir.

Turist Rehberliği / Turizm Rehberliği Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Turist rehberliği / turizm rehberliği bölümü mezunları DGS'de seyahat işletmeciliği, seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği, turizm rehberliği bölümlerini tercih edebilir.

Turunçgil Tarımı ve İşleme Teknolojisi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Turunçgil tarımı ve işleme teknolojisi bölümü mezunları DGS'de bahçe bitkileri, bahçe bitkileri üretimi ve pazarlaması, bitki koruma, tarla bitkileri bölümlerini tercih edebilir.

Tütün Tarımı ve İşleme Teknolojisi Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tütün tarımı ve işleme teknolojisi bölümü mezunları DGS'de bahçe bitkileri, bahçe bitkileri üretimi ve pazarlaması, bitki koruma, tarla bitkileri, tütün eksperliği bölümlerini tercih edebilir.

Tütün Yetiştiriciliği ve İşlemeciliği Mezunlarının DGS'de Tercih Edebileceği Bölümler

Tütün yetiştiriciliği ve işlemeciliğii bölümü mezunları DGS'de bahçe bitkileri, bahçe bitkileri üretimi ve pazarlaması, bitki koruma, tarla bitkileri, tütün eksperliği bölümlerini tercih edebilir.


DMCA.com
 
Bu siteyi kullanan, ziyaret eden ve görüntüleyen kişi ve kurumlar "site kullanım şartları"nı kabul etmiş sayılırlar.