Eğitici Eğitimi


Eğitici eğitimi, ders verecek olan bireylere verilen formasyon eğitimine benzeyen eğitimdir. Eğiticinin eğitimi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkili kurumlar tarafından verilir. Eğiticinin eğitimi ders programında formasyonda verilen eğitimdekine benzer dersler verilmektedir.

Eğitici eğitimi sürecinde, etkili sunum teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir. Bir powerpoint sunumunun nasıl hazırlanacağından, sunumu hazırlarken dikkat edilmesi gereken kurallara kadar bir çok bilgi verilir. Örneğin, sunum yapılırken bir slaytta kelime sayısında belirlenen yaklaşık bir sınır vardır. Bu sınırı aşmak sunumu hem sıkıcı hale getirir hem de okunabilirliğini düşürür. Bu nedenle bunun gibi sunum hazırlama tekniklerine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Eğitici eğitimi, önem verilmesi gereken bir eğitimdir. Bu önemin sebebi ise şudur; bilmek ile öğretmek ve anlatabilmek çok farklı konulardır. Bir konuya çok iyi bir şekilde hakim olabilir, o konuda uzman olabilirsiniz. Fakat o konuyu karşınızdakilere anlatamadığınızda ya da öğretemediğinizde o konuya hakim olmanızın hiçbir anlamı yoktur. Öğretmenlik mesleği kendi uzmanlığınızı yanısıra eğitmenlik konusunda uzmanlık gerektiren bir meslektir. Bu nedenle eğiticinin eğitimi sertifika programına katılmanız gerekmektedir.

Eğiticinin eğitimi konusunda daha detaylı bilgi için http://www.egiticininegitimi.gen.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


DMCA.com
 
Bu siteyi kullanan, ziyaret eden ve görüntüleyen kişi ve kurumlar "site kullanım şartları"nı kabul etmiş sayılırlar.