TEOG İngilizce


Liseye adım atmaya hazırlanan çocuğunuz varsa TEOG hazırlıklarına dikkat! Çocuklar ingilizce öğrenmeye erken yaşta başlatılmalıdır. Dil öğrenimine ne kadar küçük yaşta başlanırsa çocuk o kadar kolay öğrenir. İyi bir liseye gitmesi için çocuğun TEOG İngilizce puanı da önemlidir. Peki bu sınava nasıl hazırlanmalıyız? Okulda alınan eğitim çocuklara yeterli olamayabiliyor. Yeterli olmadığı durumlar da ek çalışmalar sağlanmalıdır.
 
TEOG bir üniversite sınavı gibi telafisi olan bir sınav değildir. Eğer öğrenci iyi bir puan alamadıysa, puanına uygun yeri tercih etmek zorunda kalır. Bu da tüm geleceğini etkileyebilir. Bu nedenle iyi bir eğitim alması önemlidir.
 
TEOG ingilizceden bahsedelim. Çocuk yabancı dil konusunda zayıfsa ve iyi bir eğitim sağlanmıyorsa okulunda ek takviye ile desteklenmelidir. Alanında uzman kişiler tarafından teog ingilizce özel dersi tavsiye ediyoruz. Çünkü TEOG ingilizce, öğrencinin oturup kendi başına işin içinden çıkabileceği bir ders değildir. Bilinçli uzman bir öğretici tarafından gerekli dil bilgisi kuralları, önemli kalıplar, çıkabilecek olan kelimeler verilip güzel bir çalışma ortamı sağlanabilir.
 
TEOG ingilizcede çıkacak olan bütün dil bilgisi kuralları, bilinmesi gereken kelimeler ve alıştırmalar yapıldıktan sonra ingilizce testleri çözmeye başlamalıyız. İlk etapta öğrenciye zaman kotası vermeden sözlükle bilmediği bütün kelimeleri yazarak çözmesini isteyip çözdükten sonra ise mutlaka anne, baba, abla vs. tarafından kontrol edilmelidir. Cevap anahtarı testin arkasında bulundurulmamalıdır. Testin üzerine kelimeleri yazdırmak öğrencinin kelime haznesini geliştirmesinde fayda sağlayacaktır. Sınava yakın bir zamana kadar bu şekilde çalışmak öğrenci için verimli olacaktır.
 
TEOG ingilizce sınavına bir ay kala teog denemeleri çözdürülmeye başlanmalıdır. İlk bir ya da iki denemede zamanı önemsemeyebiliriz. Zaman sınavda önemli olduğu için sonraki denemelerde süre tutarak çözdürmeliyiz. Çocuğun algısını biraz daha canlı tutmak adına basit ingilizce sorular ve ingilizce soru cevaplar şeklinde çalışmalar yapabiliriz. Aslında çocuğun geleceği için önemli bir sınavdır ama öğrenci kendi içinde çok endişeli, stresli olacaktır. Bu endişesini azaltmak için her şeyden önce çocuğunuzun önemli olduğunu hissettirin ki sınava kaygı içinde değil ailesinin desteği üzerinde olarak girmesine destek olmanızda fayda vardır. Onların daha önemli olduğunu hissettirdiğiniz zaman sınava daha azimli bir şekilde girecektir ve bu azmi onu başarıya ulaştıracaktır.
 
TEOG ingilizcede bütün öğrencilerimize başarılar.

DMCA.com
 
Bu siteyi kullanan, ziyaret eden ve görüntüleyen kişi ve kurumlar "site kullanım şartları"nı kabul etmiş sayılırlar.